Selekcija i raspoređivanje saradnika spada u najvažniji zadatak svih menadžera, svih kompanija bilo kog nivoa.
Piter Draker (Peter Drucker) je u svojim delima mnogo puta pominjao da su najslabiji rezultati upravo u ovoj oblasti. Što znači da postoji mnogo prostora i potrbno je mnogo truda da se celokupna metodologija selekcije raspoređivanja unapredi. Danas zahvaljujući modernoj psihologiji, modernim istraživanjima i iskustvima u stanju smo da podignemo taj nivo na 90% verovatnoće izbora dobrog saradnika.
Da bi smo to uspeli moramo ući u igru ne samo inervjue, ne samo testove nego i simulaciju timskog rada i neke druge aktivnosti koje potpuno oslikavaju kvalitete naših budućih saradnika. Imamo danas posla sa različitim takozvanim inteligencijama, pri čemu kreativna inteligencija, emocionalna inteligencija, socijalna inteligencija pa čak i duhovna inteligencija imaju velike uloge u otkrivanju karakteristika saradnika i predikcije njihog budućeg ponašanja.
Da bi smo izabrali prave saradnike moramo se udubiti u sve te sfere ljudskih inteligencija da bi smo došli do toga da imamo ljude koji su više samomotivisani, koji su pokretači samih sebe a i drugih saradnika, koji umeju da rade i u timu i samostalno, koji iskreno uživaju u svom poslu i koje u odlučivanju vode ne samo administrativne procedure nego i takozvane duhovne vrednosti koje oplemenjuju i posao i život ljudi.
Jedan od razloga zbog čega ljudi ne primenjuju najsavremenije metode i tehnike selekcije kadrova jeste nedovoljna ili neadekvatna softverska podrška. Upravo iz tog razloga krenuli smo u veliki projekat razvoja novog softvera koji će olakšati ubrzati i učiniti procese selekcije mnogo egzaktnim.