Unapređenje produktivnosti, poslovnog uspeha i razvoja bilo koje kompanije zahteva odgovarajuću organizaciju, upravljački mehanizam i ljude koji su sposobni da je vode na inspirativan i efikasan način.
Program za primenu i prevladavanje kriza spopstvenim resursima
Program za selekciju i raspoređivanje saradnika
“Mi ne možemo rešiti probleme pomoću istog načina razmišljanja koji smo koristili kada smo ih stvorili.“
Unapređenje produktivnosti, poslovnog uspeha i razvoja bilo koje kompanije zahteva odgovarajuću organizaciju, upravljački mehanizam i ljude koji su sposobni da je vode na inspirativan i efikasan način.
Selekcija i raspoređivanje saradnika 2021
Organizaciona arhitektura uspešnih kompanija
Kreiranje budućnosti kompanije
Kreiranje profitabilnih poslovnih strategija
Postavljanje sistema nagrađivanja koji stimuliše veće učinke i željeno ponašanje zaposlenih. Sastoji se generalno iz tri celine: fiksnih i varijabilnih zarada, jednokratnih nagrada i posebnih pogodnosti. Može se proširiti i na učešće u deobi profita.
Ljudi se ponašaju u skladu sa onim za šta su nagrađeni i izbegavaju one aktivnosti za koje smatraju da im ne donose nikakvu korist. Osnovna svrha sistema nagrađivanja je da generiše željeno ponašanje i stimuliše zaposlene da ostvaruju veće učinke. Da bi se to postiglo, sistem nagrađivanja mora da ima najmanje 3-4 komponente: fiksni i varijabilni deo plata, jednokratne nagrade (za izuzetne rezultate, inovacije, nestandar-dne projekte itd.), posebne pogodnosti za zaposlene, i po mogućnosti, učestvovanje zaposlenih u deobi dela profita.
Glavna područja analize i unapređenja
Kreiranje sistema nagrađivanja se uvek radi sa timom top menadžera uz obavezno prisustvo prvog čoveka firme. Nagrađivanje u podsistema se razrađuje sa ključnim ljudima iz tih odeljenja, ali se konačna rešenja usvajaju u plenumu i u punom sastavu top menadžerskog tima. Projekat sistema nagrađivanja se završava kada se obavi simulacija zarada i drugih nagrada po novom sistemu na osnovu istorijskih podataka (ukoliko oni postoje) ili za najmanje dva radna meseca u okviru tekućeg poslovanja. Nakon toga se vrši fino podešavanje parametara modela. Svaki korak simulacije se prati i analizira kao i generalni uticaj novog sistema na zadovoljstvo zaposlenih.